INFORMACJA DLA PASAŻERÓW BUSÓW I AUTOBUSÓW

INFORMACJA DLA PASAŻERÓW BUSÓW I AUTOBUSÓW

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Wadowicach od środy 17 sierpnia 2022 r. Dworzec Autobusowy w Wadowicach zostanie tymczasowo przeniesiony z ulicy Piłsudskiego na ulicę Fabryczną. Tym samym ul. Fabryczna stanie się w części drogą jednokierunkową! Takie rozwiązanie potrwa przez najbliższych kilka miesięcy.
Zmiana jest związana z prowadzoną przez Gminę Wadowice przebudową dworca autobusowego przy ulicy Piłsudskiego. Zgodnie z umową nowy dworzec będzie gotowy z końcem tego roku. Na całość inwestycji składa się m.in. budowa dwupoziomowego parkingu, gdzie na dole będą parkować autobusy i rowery, a na górze samochody osobowe – ok. 70 miejsc postojowych. Dwupiętrowy budynek, który będzie zapleczem dworca oraz zatoka parkingowa Kiss&Ride. Koszt przedsięwzięcia opiewa na kwotę ponad 12 milionów złotych.
W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących przeniesienia Dworca Autobusowego na ul. Fabryczną należy kontaktować się pod numerem telefonu: 606 315 835.