II turnus „Wakacji z 11 MBOT”!

11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej zaprasza już 16 września br. na szkolenie podstawowe i wyrównawcze w ramach II turnusu Wakacji z WOT. Osoby, które nie posiadają przeszkolenia wojskowego będą realizować 16-dniowe szkolenie podstawowe, w ramach którego nabędą umiejętności z zakresu regulaminów, taktyki, topografii, ratownictwa pola walki i strzelectwa. Natomiast osoby, które są żołnierzami rezerwy i składali przysięgę wojskową, przejdą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze, które ma na celu odświeżenie nabytych umiejętności i zapoznanie się ze specyfiką działania w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Najbliższe wcielenie odbędzie się 16 września. Zapraszamy na nie przede wszystkim studentów, maturzystów, pełnoletnich uczniów szkół średnich, nauczycieli oraz osoby, które chcą spróbować swoich sił w mundurze. Uroczysta przysięga nowo wcielonych żołnierzy odbędzie się 1 października w Limanowej. Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do skorzystania z pomocy dedykowanego rekrutera z właściwego terytorialnie powiatu.
Dane kontaktowe można znaleźć na stronie https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Możesz też złożyć wniosek w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji WCR (dawniej WKU) lub poprzez platformę internetową ePUAP.