II Małopolski Dzień dla Klimatu w Powiecie Wadowickim

Małopolskie Dni Klimatu 2023

Starosta Wadowicki serdecznie zaprasza mieszkańców na warsztaty ekologiczne oraz po odbiór bezpłatnych sadzonek drzew owocowych w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. II Małopolski Dzień dla Klimatu, realizowanej w ramach Projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA.

Akcja odbędzie się w sobotę, 22 kwietnia br. od godziny 9:00 przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Wadowicach ul. Mickiewicza 24B /parking/.

Każda zainteresowana osoba będzie mogła:
> wziąć udział w warsztatach ekologicznych i wykonać swój własny „Las w słoiku”, który zabierze ze sobą do domu;
> otrzymać bezpłatną sadzonkę drzewa owocowego tj. jabłoni, śliwy lub wiśni;
> uzyskać informacje o dostępnych dofinansowaniach z zakresu efektywności energetycznej oraz Odnawialnych Źródeł Energii.
Celem kampanii jest podnoszenie świadomości ekologicznej mieszkańców oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie ochrony klimatu i powietrza.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Wadowickiego do aktywnego udziału w akcji #drzewodlaklimatu.

Odbierz od nas sadzonkę drzewa i zasadź ją dla dobra klimatu!

Kampania informacyjno-edukacyjna realizowana w ramach działania E2 Projektu LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” LIFE IP EKOMAŁOPOLSKA / LIFE 19 IPC/ PL/000005.

Plakat II Małopolski Dzień dla Klimatu