Gospodynie z Roczyn z Grand Prix tegorocznego „Stołu Wigilijnego”

stół wigilijny - zwycięski stół Roczyny

Koło Gospodyń Wiejskich z Roczyn zdobyło Grand Prix 23. Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny”. Wydarzenie zorganizowało 3 grudnia br. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich (SGW) w Andrychowie. Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. parlamentarzyści, przedstawiciele władz Powiatu Wadowickiego, gmin z naszego regionu, przyjaciele SGW oraz oczywiście same gospodynie.

Z stowarzyszeniem Powiat Wadowicki współpracuje niemal od początku powstania samorządu powiatowego, czyli od ponad 20 lat. Po tym czasie można powiedzieć jedno – nie sposób przecenić pracy, jaką Panie tworzące tę organizację wykonują dla naszej społeczności, dla upowszechniania lokalnej kultury i tradycji, a także dla umacniania więzi między mieszkańcami. Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich to jedna z najważniejszych i najpiękniejszych wizytówek naszego powiatu w kraju i za granicą. Z serca za to dziękuję – napisał w liście skierowanym do gospodyń oraz wszystkich uczestników konkursu starosta Eugeniusz Kurdas.

Spotkanie odbyło się w ParkHotel Łysoń w Inwałdzie, a poprowadziła je Prezes Stowarzyszenia Czesława Wojewodzic. Wydarzenie uświetnił występ Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca „Andrychów”. Nie zabrakło gratulacji, świątecznych życzeń a przede wszystkim degustacji. Było też wspólne strojenie choinki. Do grona honorowych członków SGW dołączył Cech Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów:

Grand Prix 23. Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny” zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich w Roczynach
I miejsce:
Gospodynie z Gierałtowiczek oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Sułkowic-Łęgu, Świnnej Poręby, Targanic Dolnych oraz Targanic Górnych
II miejsce:
Koła Gospodyń Wiejskich z Andrychowa, Głębowic, Sułkowic-Bolęciny, Rzyk, Zagórnik oraz gospodynie z Frydrychowic i Nidku

Konkurs Stroików Bożonarodzeniowych
I miejsce:
Koła Gospodyń Wiejskich z Roczyn, Sułkowic-Bolęciny, Sułkowic-Łęgu, Świnnej Poręby, Brzezinki Dolnej oraz Targanic
II miejsce:
Koła Gospodyń Wiejskich z Głębowic i Rzyk oraz gospodynie z Gierałtowiczek i Inwałdu
Gospodynie z Frydrychowic i Nidku oraz KGW z Targanic Dolnych i Zagórnika