Gala finałowa XVIII edycji Powiatowego Konkursu o Życiu i Nauczaniu Świętego Jana Pawła II rozstrzygnięta!

laureaci konkursu papieskiego razem z wicestarostą powiatu wadowickeigo, przewodniczącym Rady Powiatu oraz dyrektor LO w Wadowicach

24 maja br. został rozstrzygnięty Powiatowy Konkursu Wiedzy o Życiu i Nauczaniu św. Jana Pawła II. Tegoroczna 18. edycja wydarzenia została poświęcona jubileuszowi 25-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, której dokonał św. Jan Paweł II 16 czerwca 1999 r. na wadowickim rynku.

Gala finałowa wydarzenia miała miejsce w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Wadowity w Wadowicach. 15 konkursowiczów, którzy „przebrnęli” przez pierwszy etap zmagań, powitała dyrektor szkoły Janina Turek. Ks. Rafał Kasperek wygłosił konferencję w której ukazał przywiązanie św. Jana Pawła II do Maryii. Z kolei ks. infułat Jakub Gil oraz ks. kanonik Stanisław Żmija – obecny proboszcz wadowickiej Bazyliki, podzielili się osobistym świadectwem przywiązania do Ojca Świętego.

Następnie finaliści konkursu zmagali się z pisemnym testem, który ostatecznie wyłonił trójkę zwycięzców. Rok rocznie do uroczystego wręczenia nagród zapraszani są przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, władze Powiatu Wadowickiego oraz proboszczowie wadowickich parafii, którzy są głównymi patronami konkursu i sponsorami trzech pierwszych miejsc. Wicestarosta Wojciech Polak i przewodniczący Rady Powiatu Józef Łasak podziękowali uczestnikom konkursu, że znaleźli w sobie chęć i pragnienie poznania jednego z najwybitniejszych Polaków, który to na stałe wpisał się nie tylko w historię Polski ale i w historię całego świata. Wspominali również własne doświadczenie spotkania Ojca Świętego, które nadal owocuje i pomaga w życiu codziennym. Głos zabrała również Maria Talaga, przewodnicząca Stowarzyszenia Absolwentów, które funkcjonuje przy wadowickim „ogólniaku”. Podkreślała, że nie brakuje młodych ludzi, którzy potrafią zachwycić się św. Janem Pawłem II.

Ostatnim, kulminacyjnym punktem konkursu stało się ogłoszenie wyników i wręczenie nagród za trzy pierwsze miejsca. W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła Amelia Cholewa z I Liceum Ogólnokształcącego Marii Skłodowskiej – Curie w Andrychowie. Drugie miejsce zajął uczeń I LO w Wadowicach Michał Matuszyk, a trzecie jego szkolny kolega – Kamil Bolek.
Laureatom oraz wszystkim finalistom etapu powiatowego konkursu – serdecznie gratulujemy! (opr. na podstawie nadesłanej informacji – red.)