Finały powiatowe w koszykówce 3×3 rozstrzygnięte

koszykówka 3 na 3 - finały powiatowe licealistów

17 i 18 listopada 2022 r. w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach rozegrano finały powiatowe Licealiady  młodzieży w koszykówce 3×3 dziewcząt i chłopców. Zwycięsko z rywalizacji w coraz popularniejszej odmianie koszykówki wyszły uczennice z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz gospodarze turnieju – uczniowie wadowickiego „ogólniaka”.

Powiatowe finały dostarczyły wiele emocji, a o zwycięstwie zarówno wśród dziewcząt, jak i chłopców decydowały ostatnie mecze. Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwał sędzia zawodów Tomasz Kuzia. Puchary i dyplomy wręczane były m.in. przez dyrektor I LO w Wadowicach Janinę Turek, zastępcę kierownika Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu Alinę Wolas-Nowak oraz przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Promocji  Powiatu Marka Cimera – informuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

Wyniki końcowe zawodów:
I m. – Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
II m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
III m. – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

I m. – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
II m. – I Liceum Ogólnokształcące w Andrychowie
III m. – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

Pamiątkowe puchary i dyplomy dla finalistów ufundował Zarząd Powiatu w Wadowicach. Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.