Finał powiatowy w badmintonie dziewcząt i chłopców rozstrzygnięty

Finał powiatowy w badmintonie chłopców rozstrzygnięty

28 lutego br. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej rozegrano finał powiatowy licealiady w badmintonie dziewcząt i chłopców. Z zawodów do domu w najlepszych humorach wrócili wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach.

Wśród chłopców zaskoczenia nie mogło być. Drużyna z wadowickiego „ogólniaka” to mistrzowie województwa małopolskiego z 2022 roku. W tym roku, po finale powiatowym, 2 marca chłopcy powtórzyli swój sukces i drugi rok z rzędu zdobyli najwyższe laury w wojewódzkie. Wadowiczanom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Jednocześnie za piękną, sportową rywalizację dziękujemy wszystkim zespołom, które mierzyły się powiatowym finale – podsumowuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

Wyniki końcowe finału powiatowego

Chłopcy:
1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach w składzie: Bartosz Wata, Bartłomiej Wójtowicz, Maksymilian Zborowski
2 miejsce – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy
3 miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach
4 miejsce – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

Dziewczęta:
1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach w składzie: Martyna Grabczyk, Zuzanna Gibas
2 miejsce – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej

Zawody zorganizował Powiat Wadowicki. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach. Wręczali je przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer oraz dyrektor ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej Piotr Janusiewicz.