Ekonom Strong Power Day za nami

29 listopada 2021 r. w CKZiU Nr 1 w Wadowicach odbyły się zawody sportowe w wyciskaniu sztangi leżąc pn. Ekonom Strong Power Day. W wydarzeniu uczestniczyła Wicestarosta Beata Smolec, która wręczyła laureatom zmagań nagrody ufundowane m.in. przez Powiat Wadowicki.
W zawodach uczestniczyło 16 zawodników i zawodniczek uczęszczających do szkół ponadpodstawowych z Powiatu Wadowickiego. Zmagania toczyły się w czterech kategoriach: wyciskanie sztangi leżąc kategoria wg tabeli Wilks’a, wielokrotne wyciskanie sztangi z własną masą ciała, najlepszy uzyskany wynik (ciężar) oraz najlepsza drużyna.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Wilks (chłopcy)
1. Paweł Kolber – I LO Wadowice
2. Bartłomiej Madej – I LO Wadowice
3. Krystian Baklarz – CKZiU Nr 1 w Wadowicach
Wilks (dziewczęta)
1. Nikola Gielas – ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
2. Agnieszka Malinowska – ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
Wielokrotność powtórzenia masy ciała
1. Jakub Łudzik – CKZiU Nr 1 w Wadowicach
2. Paweł Kolber – I LO Wadowice
3. Krystian Baklarz – CKZiU Nr 1 w Wadowicach
Najlepszy uzyskany wynik
1. Paweł Kolber – I LO Wadowice
2. Bartłomiej Madej – I LO Wadowice
3. Patryk Krański – I LO Wadowice
Drużyny
1. I LO Wadowice
2. CKZiU Nr 1 w Wadowicach
3. CKZiU w Andrychowie

Po zakończeniu zawodów wręczono także Stypendia Rady Rodziców dla uczniów Technikum Nr 2 oraz III Liceum Ogólnokształcącego za osiągnięcia w roku szkolnym 2020/2021. Dyplomy otrzymały również laureatki konkursu Stół pięknie nakryty – Powrót do natury w kuchni i na stole (Marcelina Szymańska kl. 4h I miejsce, Wiktoria Dębowska kl. 4g III miejsce).