Dzień Samorządu Terytorialnego – życzenia od władz Powiatu Wadowickiego

Dziś obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Upamiętnia on pierwsze w pełni wolne i demokratyczne wybory samorządowe sprzed 30 lat, z 27 maja 1990 roku. Samorządność to filar demokracji, nasze wspólne dobro. Dzięki niej obywatele mogą decydować o tym, co ich bezpośrednio dotyczy. Dlatego dzisiejszy dzień to święto wszystkich naszych lokalnych i regionalnych wspólnot.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego wszystkim pracującym na rzecz rozwoju naszej społeczności, w szczególności radnym powiatowym oraz pracownikom samorządowym składamy serdeczne podziękowania za ich służbę. Doceniamy Waszą wiedzę, profesjonalizm i  ogromne zaangażowanie w sprawy naszego regionu. To właśnie dzięki Waszej wytężonej pracy wspólnie zmieniamy na lepsze Powiat Wadowicki.

Życzymy, aby trud Waszej codziennej służby wynagradzała satysfakcja z dobrze pełnionych funkcji, życzliwość ze strony ludzi oraz świadomość, że Wasz wysiłek przyczynia się do rozwoju naszego powiatu. Życzymy również zdrowia, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

Przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach Zofia Kaczyńska
Starosta Eugeniusz Kurdas
Wicestarosta Beata Smolec

Dzień Samorządu Terytorialnego ustanowiony został przez Sejm RP w 2000 roku w rocznicę 10-lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego. W sejmowej uchwale napisano wtedy m.in.: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża uznanie i szacunek ludziom, którzy podjęli trud działania dla wspólnego dobra a szczególnie radnym, wójtom gmin, burmistrzom i prezydentom miast, starostom i marszałkom oraz pracownikom samorządowym, a także członkom ogólnopolskich, regionalnych i lokalnych związków i stowarzyszeń samorządowych. (…)Widać, że mimo trudnych warunków, w których przyszło im działać, samorządy spełniają pokładane w nich nadzieje a dla budowy silnego państwa szczególne znaczenie mają dorobek pokoleń, lokalne więzi, patriotyzm, samoorganizacja, ciągła praca, samodoskonalenie i służba ludziom.

W załączeniu list Witolda Kozłowskiego, marszałka Województwa
Małopolskiego z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego