Dwudzieste drugie spotkanie przy „Stole Wigilijnym”

Dwudzieste drugie spotkanie przy „Stole Wigilijnym”

Wczoraj (4.12.) koła gospodyń wiejskich z powiatu wadowickiego spotkały się w ParkHotel Łysoń, by zaprezentować tradycje i zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Było pięknie, kolorowo i… bardzo smacznie! Podczas XXII Konkursu Potraw Regionalnych „Stół Wigilijny” można było nie tylko posmakować wspaniałych potraw wigilijnych, ale także podziwiać piękne stroiki i ozdoby świąteczne oraz skosztować własnoręcznie przygotowanych nalewek.
W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści, samorządowcy oraz członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie – organizatora wydarzenia. Powiat Wadowicki reprezentowała wicestarosta Beata Smolec oraz radni Rady Powiatu.

Tegoroczny konkurs był szczególny dla naszego samorządu. Powiat Wadowicki został bowiem wyróżniony tytułem honorowego członka SGW. „W imieniu władz Powiatu Wadowickiego pragnę z całego serca podziękować za to niezwykłe wyróżnienie, jakim jest otrzymanie przez nasz powiat tytułu honorowego członka Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Jest to dla mnie wielki zaszczyt, ale i ogromna radość” – mówiła Beata Smolec odbierając od prezesa stowarzyszenia Czesławy Wojewodzic list gratulacyjny. Wicestarosta podziękowała także członkiniom stowarzyszenia za wiele lat pracy włożonej w pielęgnację tradycji i obyczajów ludowych.

Grand Prix Konkursu otrzymały gospodynie z KGW  Sułkowice-Bolęcina, a I miejsce zdobył stół przygotowany przez panie z KGW z Gierałtowiczek. Najpiękniejszą ozdobę choinkową przygotowało KGW z Brzezinki Dolnej, a najładniejszy stoik świąteczny – KGW z Roczyn. Grand prix w kategorii nalewek trafiło z kolei do pań z KGW w Świnnej Porębie.

Tegoroczny Stół Wigilijny był wyjątkowy także dla Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich, ponieważ w trakcie wydarzenia świętowano jubileusz 20-lecia jego działalności.