Duże emocje pod koszem

19 i 20 stycznia br. rozegrano finały powiatowe Licealiady w koszykówce dziewcząt i chłopców. Choć w obu turniejach zwyciężyli faworyci, emocji nie brakowało.

Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy rywalizowali w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. – Turniej z udziałem koszykarek przebiegł w emocjonującej, ale bardzo sportowej atmosferze. Uczennice z Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej były świetnie dysponowane i zdecydowanie pokonały drużyny z Andrychowa i Wadowic. Jeśli chodzi o zmagania chłopców, to choć zwyciężyli faworyci czyli wychowankowie LO w Wadowicach, emocji było naprawdę dużo. W pewnym momencie wydawało się nawet, że niektórym zawodnikom koszykówka pomyliła się z piłką ręczną. Na szczęście sędzia zawodów Tomasz Kuzia szybko zapanował nad sytuacją i przywrócił grę zgodną z przepisami – relacjonuje Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

Przebieg rywalizacji i wyniki turniejów

Dziewczęta:
1 mecz: I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach 23 : 6 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie
2 mecz: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie 11 : 32 Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej
3 mecz: I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach 10 : 30 Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowejw Kalwarii Zebrzydowskiej
Wyniki turnieju:
1 miejsce – Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej w składzie: Natalia Adamczyk, Malwina Brózda, Katarzyna Gędżba, Emilia Hebda, Klaudia Kowalczyk, Julia Madejska, Zuzanna Płatek, Paulina Wołoch, Julia Żmija, Emilia Żurek
2 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

koszykówka finał powiatowy zwyciężczynie

Chłopcy:
1 mecz: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej 23 : 57 I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
2 mecz: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie 14 : 20 I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach
3 mecz: Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej 26 : 11 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie
Wyniki:
1 miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Wadowicach w składzie: Marcin Bieniek, Łukasz Diprose, Emil Jabłoński, Antoni Kowalski, Wojciech Kowalski, Jakub Kutkiewicz, Maciej Kutkiewicz, Szymon Kuzia, Wiktor Pieczara, Dominik Rozum, Igor Starowicz, Oliwier Stawowy, Oliwier Świątek
2 miejsce – Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej
3 miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie

Pamiątkowe puchary i dyplomy dla finalistów obu turniejów ufundował Zarząd Powiatu w Wadowicach. Zawody zostały zorganizowane w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Puchary i dyplomy finalistkom Licealiady wręczał przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury i Promocji Powiatu Marek Cimer.