Dumni z OSP Przytkowice i naszych szkół!

OSP Przytkowice podczas zawodów ogólnopolskich

38 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z całego kraju, trzy ekipy zagraniczne oraz zawodnicy 39 drużyn męskich i kobiecych z Ochotniczych Straży Pożarnych. Do tego mnóstwo emocji, zaciętej rywalizacji oraz zmiennej pogody. Tak najkrócej można podsumować Krajowe Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP oraz Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP), które odbyły się w Kalwarii Zebrzydowskiej (23 – 26 sierpnia 2023 r.). W ich organizację włączyły się także szkoły podległe naszemu samorządowi. Powodów do dumy mamy jednak więcej…

Najpierw na stadionie MKS „Kalwarianka” mierzyły się ekipy MDP, następnie dorośli druhny i druhowie. Zawody rozgrywane były w trzech konkurencjach: ćwiczenie bojowe, sztafeta pożarnicza oraz musztra. Jeśli chodzi o start reprezentantów naszego powiatu, czyli OSP w Przytkowicach to MDP dziewcząt drugi raz z rzędu zdobyła tytuł Mistrza Polski i już w przyszłym roku weźmie udział w Międzynarodowej Olimpiadzie CTIF w Trentino. MDP chłopców wywalczyła dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej oraz trzecie miejsce w kategorii musztra. Z kolei drużyna mężczyzn (grupa A) zdobyła piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, osiągając najlepszy wynik w historii swoich startów w Krajowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych! Z pełnymi wynikami rywalizacji można zapoznać się m.in. na profilu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP na Facebook-u.

Organizatorem zawodów był Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej we współpracy z Gminą Kalwaria Zebrzydowska. Partnerem wydarzeń – Województwo Małopolskie. Jednak to, że zawody zostały uznane za organizacyjny sukces, było wynikiem pracy także innych podmiotów, w tym naszych powiatowych szkół z terenu Kalwarii Zebrzydowskiej – Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych oraz Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej. – Rywalizacja była rozgrywana w okresie wakacyjnym. Tym większa wdzięczność należy się dyrekcjom i całym społecznościom naszych szkół, które godnie ugościły zawodników z Polski i Ukrainy, zapewniając im nie tylko miejsca noclegowe, ale i posiłki. Ze strony naszych gości słyszeliśmy tylko życzliwe komentarze, co napawa nas dumą. W imieniu własnym i starosty raz jeszcze bardzo dziękuję dyrektorom i pracownikom obu szkół – relacjonuje i podsumowuje wicestarosta Beata Smolec.