Drogowcy idą jak burza. Remont trasy Zygodowice – Ryczów na ostatniej prostej

Już tylko kilka dni dzieli nas od całkowitego zakończenia przebudowy ponad 3-kilometrowej  drogi Wyźrał – Zygodowice – Ryczów. Od wtorku (19.09) drogowcy kładą ostatnią ścieralną warstwę asfaltu. Zobaczcie jak to się robi (video)!

Ten etap potrwa prawdopodobnie do środy albo czwartku, w związku z czym kierowców mogą czekać pewne utrudnienia. Później zostanie już tylko ustawienie znaków, malowanie pasów, roboty wykończeniowe i mamy nową drogę – poinformował na swoim profilu Facebookowym starosta wadowicki Bartosz Kaliński, wrzucając film z dzisiejszych prac.

Przypomnijmy, że w lipcu br. zrealizowano pierwszą część tej ogromnej inwestycji, czyli remont ponad 0,6 km fragmentu trasy od Domu Ludowego w Wyźrale do pomnika lotników w Zygodowicach. Z kolei od początku sierpnia br. trwa kompleksowa przebudowa trasy Zygodowice – Ryczów na odcinku 2,6 km. Na całej długości jezdnia została poszerzona do 6 metrów. Nowa droga
będzie składać się z trzech warstw asfaltu (podbudowa z betonem
asfaltowym, wiążąca i ścieralna) o łącznej grubości 22 cm.

Całkowity koszt obu inwestycji wynosi blisko 3 mln zł.

Postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel wykonania komfortowego połączenia drogowego pomiędzy Wadowicami i granicą z powiatem krakowskim w Łączanach. Konsekwentnie go realizujemy przyspieszając tym samym komunikację pomiędzy stolicą naszego powiatu a Krakowem i portem lotniczym w Balicach – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

W ciągu trzech lat obecnej kadencji Powiat Wadowicki wyremontował w sumie już 10 kilometrów tej trasy, z tego 3 kilometrowy odcinek drogi Tomice-Brzeźnica w Witanowicach (2015 r.), 5,5 kilometra trasy od centrum Wyźrału do ul. Szkolnej w Ryczowie (lata 2016-17), 400 metrów ul. Jana II Sobieskiego w Ryczowie (2017 r.) i 800 metrów pomiędzy Kanałem a Wisłą w Łączanach (2016 r.).