Domki dla jeży już w parku

Młodzież z grupy projektowej z panią Pauliną Kudelą z Urzędu Miasta.

W wadowickim Parku Miejskim oraz w pobliżu ścieżki rowerowej na granicy Wadowic i Jaroszowic można już zobaczyć domki dla jeży, rozstawione 12 maja br. przez wolontariuszy Hufca Pracy w Wadowicach. To dalsze działania w ramach projektu pt. Zbudujmy domek dla jeża” finansowanego z programu Europejski Korpus Solidarności.

Młodzież udała się także do „Ogrodu Daniela”, aby przekazać domki właścicielom ogródków działkowych, którzy byli bardzo zainteresowani projektem. Jedna z działkowiczek przekazała wolontariuszom, że u niej w ogródku jeże są częstymi gośćmi i ma nadzieję, że te kolczaste zwierzątka zadomowią się na stałe. Przy planowaniu najlepszych miejsc do rozlokowania schronień pomagała młodzieży Paulina Kudela z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Wadowicach.

To już ostatni etap projektu. W najbliższym czasie grupa inicjatywna wadowickiego Hufca wybiera się do Krakowa, aby zobaczyć jak inni poradzili sobie z takim projektem.