Dojazd do szpitala komunikacją powiatową

Dojazd do szpitala komunikacją powiatową

Wszystkich zainteresowanych i szukających alternatywy dojazdu do Wadowic z północno-zachodniej części Powiatu Wadowickiego, szczególnie osoby starsze oraz osoby o ograniczonej możliwości poruszania się, zapraszamy do skorzystania z linii o charakterze użyteczności publicznej uruchomionej w ramach komunikacji powiatowej.

Linia komunikacyjna na trasie Wadowice – Wieprz – Andrychów działa od 1 lutego br. Przewozy na ww. trasie w ramach umowy podpisanej z Powiatem Wadowickim wykonuje firma „Karol Warchał MK Trans”.

W dni powszednie (od poniedziałku do piątku oprócz świąt) realizowane są:
• cztery kursy z Andrychowa do Wadowic, o godzinach odjazdów: 07:00, 08:45, 15:10, 17:15;
• cztery kursy z Wadowic do Andrychowa, o godzinach odjazdów: 06:05, 07:55, 14:10, 16:05.

Autobus oznaczony jest tabliczką kierunkową oraz napisem „Komunikacja Powiatowa” wraz z logo powiatowym. Przewozy są współfinansowane przez Gminę Tomice, Gminę Wieprz i Gminę Andrychów.

Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest pod poniższym linkiem:
https://bip.malopolska.pl/spwadowice,a,2228704,linia-komunikacyjna-nr-3-wadowice-wieprz-andrychow.html

Kursy z Andrychowa realizowane są z przystanku początkowego na ul. 1 Maja, natomiast w Wadowicach pierwszym przystankiem jest przystanek „Wadowice Osiedle pod Skarpą” – naprzeciwko CKZiU Nr 2 w Wadowicach.

Linia nr 3 obsługuje przystanek „Plac Kościuszki” w Wadowicach, który znajduje się kilkadziesiąt metrów od Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach.

Ceny biletów na trasie są zgodne z cennikiem uchwalonym przez Radę Powiatu w Wadowicach, szczegóły znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.
https://bip.malopolska.pl/spwadowice,a,2232873,cennik-biletow.html