Czas na wypoczynek!

Wicestarosta uczestniczyła w zakończeniu roku szkolnego w CKZiU Nr 1 w adowicach

Szybciej niż się spodziewaliśmy nadszedł 25 czerwca 2021 r. a wraz z nim oficjalnie zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Z blisko 5 700 wychowanków szkół podlegających Powiatowi Wadowickiemu, część – tegoroczni maturzyści – mury szkół opuściła nieco wcześniej, jednak większość  z macierzystymi placówkami pożegnała się właśnie w miniony piątek.

Jaki to był rok szkolny? Trudny i dziwny – komentuje wicestarosta Beata Smolec. – Obostrzenia sanitarne uniemożliwiły naukę i pracę w trybie stacjonarnym. Opustoszały mury szkół, ucichły korytarze, zamilkły dzwonki. Przejście na edukację w trybie zdalnym to dla wszystkich niepowetowana strata. Kontakt internetowy czy telefoniczny, nie zastąpi bowiem w żaden sposób codziennych osobistych spotkań, rozmów, dyskusji – podkreśla.

Plusy pandemii? – Pierwszy jest bardzo przyziemny. Przymusowa przerwa w nauce stacjonarnej pozwoliła nam, władzom samorządowym powiatu wadowickiego na przeprowadzenie wielu remontów i modernizacji. Po drugie – po zamknięciu szkół wielu z nas zrozumiało, że komputer i Internet są tylko pożytecznymi środkami do zdobywania wiedzy, przekazywania informacji, ale w żaden sposób nie zastąpią naturalnego kontaktu z drugim człowiekiem. Zaczęliśmy bardziej cenić rzeczy, które kiedyś były dla nas oczywiste: zwykłe bezpośrednie spotkania, podanie ręki, przytulenie kogoś bliskiego. Jesteśmy bardziej uważni na potrzeby innych. No i uczymy się cierpliwości. Cierpliwie czekaliśmy na możliwość pójścia do ulubionej restauracji, na wyjście bez maseczki i na wiele innych rzeczy – zauważa wicestarosta.

25 czerwca B. Smolec uczestniczyła w uroczystym podsumowaniu roku szkolnego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 1 w Wadowicach. Spotkanie było okazją do wręczenia dyplomów i nagród uczniom, którzy w minionym roku szkolnym odnieśli sukcesy naukowe i sportowe. Nauczycielom, którzy kończą pracę w CKZiU Nr 1 w Wadowicach złożono podziękowania. Nie zabrakło akcentu artystycznego. Przed koleżankami i kolegami oraz zaproszonymi gośćmi wystąpił Daniel Najbor.

Miniony rok szkolny podsumowywała dyrektor placówki Jolanta Satława. Nie tylko uczniom i rodzicom związanym z tą szkołą polecamy zapoznanie się ze słowami wypowiedzianymi przez dyrektora popularnego „Tischnera” – https://ckziu1wadowice.pl/images/rok2020_21/zakonczenie2/SKMBT_C22021062415480.pdf

Wicestarosta zwracając się do przybyłych gości, wyraziła nadzieję, że wszyscy zdążyliśmy już otrząsnąć się z minionych trudnych miesięcy. – Życzę Państwu i sobie, żebyśmy potrafili przeanalizować te ostatnie dziwne miesiące, wyciągnąć wnioski z tego, co przeżyliśmy i dostrzec pozytywy. Z pewnością wszystkim Państwu przyda się teraz dużo odpoczynku i spokoju. Wierzę, że po przerwie wakacyjnej we wrześniu wrócicie do szkół pełni nowych sił i energii do dalszej pracy i nauki. Życzę wszystkim zdrowych, pogodnych i udanych wakacji – mówiła B. Smolec.

Sama po zakończeniu akademii wraz z J. Satławą udała się na poddasze placówki, gdzie powstaje Akademickie Centrum Edukacyjne wraz z Inkubatorem Organizacji Pozarządowych, czyli m.in. aula wykładowa na 135 miejsc, sale dydaktyczne oraz biura. Obie panie sprawdzały, jak przebiegają prace przy inwestycji.

Poniżej zdjęcia z zakończenia roku szkolnego w CKZiU Nr 1 w Wadowicach oraz kilku innych szkół powiatowych.