Co ośmioklasistom oferują szkoły powiatowe? Część VIII – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach

W swojje odercie dla ośmioklasistów "Gorzeń" ma 22 profile edukacyjne

Ofertę edukacyjną Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach (czyli popularnego „Gorzenia”) można by prezentować w 22 odcinkach. Jest bowiem tak bogata. Chcesz uczyć się w liceum – proszę bardzo… Możesz wybrać klasę o profilu policyjnym albo architektonicznym. Planujesz kontynuować naukę w technikum? Masz do wyboru klasy o profilach informatycznym i elektronicznym. Możesz też zostać technikiem budownictwa lub pojazdów samochodowych. W planach masz ukończenie szkoły branżowej I stopnia? W „Gorzeniu” mają dla Ciebie klasę o profilu mechanik pojazdów samochodowych. Fach można także zdobyć w klasach wielozawodowych o 15 profilach – od blacharza samochodowego po montera stolarki budowanej. Trzeba też wspomnieć, że CKZiU Nr 2 to szkoła, która od kilku lat realizuje wielomilionowy projekt edukacyjny. Dla uczniów oznacza to m.in. świetnie wyposażone klasy oraz szereg kursów dodatkowych. W końcu, co dla wielu jest szczególnie ważne, bazy sportowej „Gorzeniowi” może pozazdrościć wiele innych szkół. Nowe boiska zewnętrzne już cieszą a powiat przygotowuje się do budowy nowej hali sportowej przy tej placówce. Dużo tych dobrych informacji, prawda?

Co wyróżnia CKZiU Nr 2 w Wadowicach? Przede wszystkim ogromna różnorodność oferty dla ośmioklasistów – odpowiada Agnieszka Kołek z tej placówki. – Chcesz uczyć się w liceum, a może marzysz o zostaniu technikiem, czy też masz zamiar zdobyć konkretny zawód, ucząc się w szkole branżowej? Nasza szkoła kształci w każdym z tych typów szkół. Jeśli chciałbyś w przyszłości pracować w służbach mundurowych, zapraszamy Cię do liceum o profilu policyjnym. Uczniów, którzy marzą, aby w przyszłości zostać architektami, projektantami czy grafikami powinno zainteresować jedyne w powiecie liceum o profilu architektonicznym. Poza zajęciami z rysunku czy grafiki komputerowej dodatkowym atutem klasy są spotkania warsztatowe z architektami oraz wizyty w galeriach sztuki. Kierunki, na które prognozowane jest szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy to: technik informatyk, elektronik, elektromechanik, kierowca mechanik, murarz-tynkarz, operator obrabiarek skrawających oraz technik budownictwa. Każdy z nich znalazł się w naszej ofercie.

Na potwierdzenie powyższych słów przedstawiamy całą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2021/2022:
LICEUM
1. Klasa o profilu policyjnym
2. Klasa o profilu architektonicznym
TECHNIKUM
1. Technik informatyk
2. Technik elektronik
3. Technik pojazdów samochodowych
4. Technik budownictwa
BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA
1. Kierowca mechanik
2. Blacharz samochodowy
3. Mechanik pojazdów samochodowych
4. Elektromechanik pojazdów samochodowych
5. Mechanik motocyklowy
6. Elektryk
7. Elektronik
8. Operator obrabiarek skrawających
9. Mechanik monter maszyn i urządzeń
10. Fryzjer
11. Murarz-tynkarz
12. Betoniarz-zbrojarz
13. Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
14. Monter sieci i instalacji sanitarnych (hydraulik)
15. Monter izolacji budowlanych
16. Monter stolarki budowlanej.

warsztat w "Gorzeniu"

Więcej informacji tutaj: http://ckziuwadowice.pl/kierunki-ksztalcenia/

Zapraszamy także na profil szkoły na FB

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące kierunków kształcenia lub funkcjonowania CKZiU Nr 2 w Wadowicach, możesz śmiało pisać pod adres agnieszka_kolek@wp.pl Pracownicy szkoły postarają się odpowiedzieć na każde pytanie!