Budowa nowej komendy dla wadowickich strażaków ujęta w planach rządu!

Budowa nowej komendy dla wadowickich strażaków ujęta w planach rządu!

Jesteśmy coraz bliżej ziszczenia się marzenia o budowie nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Po władzach samorządowych Powiatu Wadowickiego i Gminy Wadowice, kolejny krok w tym kierunku postawił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

11 kwietnia br. wiceminister zatwierdził zestawienie inwestycji budowlanych PSP przewidzianych do realizacji w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022 – 2025″. Jest wśród nich zadanie pn. „Budowa strażnicy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach wraz z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą”.

Jestem niezmiernie rad, że budowa nowej siedziby wadowickiej PSP została ujęta w tym planie. Nowa, a przede wszystkim nowoczesna strażnica to absolutna konieczność. Jak wszyscy wiemy, stan obecnej komendy pozostawia wiele do życzenia. Brak odpowiednich pomieszczeń umożliwiających strażakom PSP bezpieczne pełnienie służby, kiepski stan techniczny budynków, zbyt mała liczba boksów garażowych dla pojazdów gaśniczych i sprzętu – to tylko niektóre z długiej listy problemów, z którymi muszą obecnie borykać się strażacy. Dlatego postanowiliśmy działać wedle zasady: wszystkie ręce na pokład. I to przynosi efekty, decyzja ministra jest tego najlepszym dowodem – cieszy się starosta. – W imieniu własnym i strażaków wyrażam wdzięczność wszystkim, dzięki którym krok po kroku zbliżamy się do celu – dodaje.

O budowie nowej komendy dla wadowickiej PSP pisaliśmy m.in. tutaj