Brawo uczniowie z Kaczyny!

Brawo uczniowie z Kaczyny!

Wielkim sukcesem zakończył się udział uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kaczynie w Światowych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Berlinie. Krzysztof Smolak zdobył złoty medal w kolarstwie, a Kamil Bułka powrócił ze srebrnym medalem w sztafecie 4×100 i brązowym w skoku w dal. Pod okiem nauczyciela i trenera Wojciecha Pabicha chłopcy przez dwa tygodnie byli członkami wielkiej międzynarodowej, sportowej rodziny.

Pobyt w Berlinie to nie tylko zacięta rywalizacja, ale również spotkania ze sportowcami z całego świata, wycieczki po stolicy Niemiec oraz rozmowa z Pierwszą Damą Agatą Kornhauzer-Dudą. Ceremonia otwarcia na wypełnionym po brzegi Stadionie Olimpijskim w Berlinie pozostanie na zawsze w pamięci uczestników jako spotkanie przyjaźni i wielkiej integracji.

Niełatwa była droga do zakwalifikowania się na Igrzyska. Nasi sportowcy najpierw wygrali zawody regionalne a później ogólnopolskie. Medaliści (a wraz z nimi cała szkoła) są niezmiernie dumni z tych osiągnięć i zmotywowani do dalszej pracy i treningów, które pomogą w rozwijaniu umiejętności i zdobywaniu kolejnych sukcesów sportowych. (źródło informacji: OSW w Kaczynie)