Będą pieniądze na książki

Dwie powiatowe szkoły – I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie i Zespół Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej – wzbogacą swoje księgozbiory w nowości wydawnicze dzięki wsparciu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Szkoły otrzymają na ten cel po 15 tysięcy złotych.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016 – 2020. Jego celem jest wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Na realizację programu w 2020 r. Powiatowi Wadowickiemu przyznano 24 tys. zł. Nasz wkład własny wynosi 6 tys. zł.