Będą nowe hale sportowe przy szkołach powiatowych

Będą nowe hale sportowe przy szkołach powiatowych
Wczoraj (18.08) władze powiatu wadowickiego podpisały umowę na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę dwóch hal sportowych – przy I Liceum Ogólnokształcącym w Andrychowie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach. 

W przypadku pierwszego zadania pracownia projektowa PIK z Żor (wygrała przetarg) wykona projekt hali sportowej z widownią mobilną i zapleczem socjalno-technicznym wraz z m.in. zagospodarowaniem terenu, uwzględniając budowę dróg dojazdowych, pożarowych, placu manewrowego, miejsc parkingowych, obiektów małej architektury oraz oświetlenia zewnętrznego.

Także przy wadowickim CKZiU Nr 2 powstanie hala sportowa na miarę XXI wieku, która wraz z zapleczem  ma  umożliwić korzystanie z boisk dla kilku grup zajęciowych. Będzie wygodniej, nowocześniej i oczywiście skróci się  czas oczekiwania  uczniów na  zajęcia, a co za tym idzie ich plan zajęć.

Mimo przeciwności, jakie niesie obecny rok nie zwalniamy tempa nie tylko jeśli chodzi o drogi, ale także inwestycje w innych obszarach pracy samorządu powiatowego – mówi wicestarosta Beata Smolec. – Kto korzystał z hal sportowych przy andrychowskim „ogólniaku” bądź w wadowickim „Gorzeniu” ten wie, jak potrzebne są tym szkołom nowe obiekty tego typu. Chcemy – bo mówię w imieniu wszystkich członków zarządu powiatu, aby przy tych placówkach powstały nowoczesne hale, które nie tylko usprawnią prowadzenie lekcji, ale zwyczajnie zachęcą i pomogą młodzieży w realizacji sportowych pasji – podkreśla. 

Wiemy, że to dopiero projekty, ale od nich właśnie wszystko się zaczyna. Jesteśmy zdeterminowani, żeby te hale powstały tak szybko, jak tylko się da – dodaje członek zarządu Mirosław Sordyl.

Łączny koszt wykonania dokumentacji dla budowy obu hal to nieco ponad 153 tys. zł brutto. Na wywiązanie się z umowy pracownia z Żor ma czas do połowy grudnia br. Władze powiatu zakładają, że prace przy budowie obiektów  rozpoczną się w przyszłym roku.

Do tematu będziemy wracać.