Apel Wojewody

Apel Wojewody

Drodzy Małopolanie!

Początek listopada to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich. Zwracam się z serdeczną prośbą, aby podczas wizyt na cmentarzach, odwiedzili Państwo także groby wojenne i zapalili na nich znicze. Niech to będzie znak, że pamiętamy o powstańcach, legionistach, żołnierzach, wszystkich tych, których marzeniem była niepodległa Polska i którzy dla tego marzenia nie wahali się oddać życia.

  Małopolska to także miejsce wiecznego spoczynku żołnierzy wielu innych narodowości, którzy zginęli na polskiej ziemi. Spoczywają tu obok siebie m. in. Austriacy, Rosjanie, Niemcy, Ukraińcy, Węgrzy… Okażmy szacunek dla tych, którzy nie wrócili do swoich domów, zadbajmy także o ich groby i zapalmy znicz.

 

                                                                                                                          Stanisław Kracik

                                                                                                                       Wojewoda Małopolski