Apel Starosty Wadowickiego – zachowujmy ostrożność

Apel Starosty Wadowickiego – zachowujmy ostrożność

Szanowni Państwo!

Od ponad trzech miesięcy zmagamy się w naszym kraju z epidemią koronawirusa z Wuhan. To był i nadal jest trudny czas, pełen obaw o teraźniejszość i przyszłość ekonomiczną naszych rodzin, a nade wszystko o zdrowie – nasze i naszych bliskich.

Od kilku tygodni w Polsce, podobnie jak w innych krajach europejskich, obowiązują złagodzone normy sanitarne. Otwarto również część granic, a wielu z nas wróciło do normalnego rytmu życia zawodowego i społecznego. Niestety, także wielu z nas jakby zapomniało o groźnym przeciwniku, jakim jest SARS-CoV-2. Tymczasem koronawirus nadal jest  z nami i być może pozostanie jeszcze długie miesiące.

Stąd mój apel, będący jednocześnie wielką prośbą: trzymajmy się obowiązujących w Polsce norm sanitarnych. Zasłaniajmy usta i nos, gdy nie jesteśmy w stanie zachować odpowiedniej odległości od innych oraz w sytuacjach, w których wymaga tego od nas prawo. Zachowujmy konieczne zasady higieny: jak najczęściej myjmy ręce, nie dotykajmy nimi oczu, ust i nosa. Trzymajmy się tych i innych reguł, które mają zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii, także w naszym regionie. Te zasady są jasno określone w obecnie obowiązujących w Polsce przepisach. Kontynuujmy dobre praktyki, postępujmy solidarnie tak, aby – na ile się da – chronić zdrowie swoje i innych.

Z wyrazami szacunku
Eugeniusz Kurdas
Starosta Wadowicki