Ania z wadowickiego „Gorzenia” wśród 21 polskich liderek

Ania z wadowickiego „Gorzenia” wśród 21 polskich liderek

Anna Dyrcz – uczennica 5 klasy technikum informatycznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Wadowicach została finalistką programu “Jestem Liderką” – przedsięwzięcia organizowanego przez polski oddział międzynarodowej organizacji Vital Voices. Razem z 20 innymi dziewczętami w wieku 16 – 19 lat miała okazję spędzić czas w Warszawie, biorąc udział m.in. w szkoleniach z zakresu przywództwa, autoprezentacji i komunikacji, a także projektowania kariery i rozwoju swoich mocnych stron.

Jak dokładnie wyglądał ten intensywny czas? Poniżej nadesłana relacja – zapraszamy do lektury.

Dnia 11 września rozpoczęła się gala inauguracyjna 6. edycji programu „Jestem Liderką” w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich. Wydarzenie zgromadziło wielu przedstawicieli świata biznesu, dyplomacji, kultury i nauki. Uczestnicy mogli wysłuchać kilku inspirujących wystąpień – na scenie przemówili m.in. Anna Clunes – ambasador Wielkiej Brytanii czy Daniel Lawton – zastępca ambasadora USA (…).  Każda z liderek przed publicznością opowiedziała o sobie i swojej szkole, a także pasjach i wykonywanych aktywnościach. Nasza Ania w sposób elokwentny opowiadała o Wadowicach, szkole tj. CKZiU Nr 2 oraz swoich pasjach, jakim są informatyka, projektowanie gier i programowanie.

Kolejne dni były równie intensywne. Wtorek Ania zaczęła od motywacyjnego spotkania w siedzibie BNP Paribas Bank Polska. Następnie wraz z pozostałymi finalistkami miała okazję odwiedzić ambasadę Szwajcarii, gdzie ambasador Fabrice Filliez podzielił się doświadczeniami z pracy dyplomaty. Ponadto brała udział w badaniu FRIS. W środę pierwszą lokalizacją był Pałac Kultury i Nauki, gdzie dziewczyny uczestniczyły w warsztatach i licznych spotkaniach z kobietami biznesu oraz Grupą Pracuj. Na sam koniec na finalistki czekała inspirująca prezentacja o nowych technologiach i przywództwie przyszłości w siedzibie Deloitte Polska. W czwarty dzień finału dziewczyny zwiedzały studio Dzień Dobry TVN. Oprócz poznania mnóstwa ciekawostek o pracy i produkcji programu, udało im się wejść na wizję i uczestniczyć w relacji o książkach. Po zmianie lokalizacji na siedzibę TVN przy ul. Wiertniczej odbyło się spotkanie z Agnieszką Maciejewską, Lidią Kazen oraz Aleksandrą Przeździecką, podczas którego Ania dowiedziała się więcej na temat pracy w mediach. Potem przyszedł czas na rozmowę z Anitą Werner oraz spotkanie z Małgorzatą Rozenek-Majdan. Oprócz tego Ania wzięła udział w warsztatach pracy z kamerą, prompterem i na wizji, a także nagrywania z green screenem. Po tym intensywnym czasie, dziewczyny spotykały się z Małgorzatą Kożuchowską.

W piątek finalistki zostały zaproszone na „afternoon tea” z ambasador brytyjską Anną Clunes oraz Jennifer MacNaughtan – Deputy Head of Mission. W sobotę czas głównie upłynął przy planowaniu projektów społecznych oraz pracy z #fundacjadeloitte. Wieczorem dziewczyny odwiedziły Flow Art House, natomiast w niedzielę do hotelu InterContinental Warsaw, gdzie przebywały liderki przyjechała ekipa Dior i wykonała biznesowe make’up. Na koniec została przeprowadzona profesjonalna sesja zdjęciowa.

To tylko niewielka część tego, co wydarzyło się w ciągu tygodnia. Więcej informacji można znaleźć na oficjalnych stronach i mediach społecznościowych Vital Voices.

To nie koniec – przez pół roku na Anię czeka mentoring, warsztaty i realizacja projektów społecznych! (…) Gratulujemy i życzymy powodzenia!

(opr. na podstawie relacji mj)