Andrychów siatkówką stoi. Mamy na to kolejny dowód

17 czerwca na stadionie KS „Beskid” Andrychów rozegrano finał powiatowy w siatkówce plażowej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Bezkonkurencyjni okazali się andrychowianie.

Przy upalnej pogodzie siatkarki i siatkarze pokazali, że „plażówka” to piękna i bardzo widowiskowa gra. Co warto zaznaczyć bardzo różni się od piłki siatkowej rozgrywanej na parkiecie, zarówno jeżeli chodzi o przyjęcia, jak i odbicia piłki – podkreśla Jan Szewczyk, koordynator ds. sportu szkolnego w Powiecie Wadowickim.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej wśród dziewcząt zwyciężyły uczennice Szkoły Podstawowej Nr 4 w Andrychowie a na drugim miejscu uplasowały się podopieczne SP Nr 2 w Andrychowie.
W gronie chłopców pierwsze miejsce zajęli uczniowie z andrychowskiej „dwójki”, a tuż za nimi znaleźli się siatkarze z tutejszej ,,czwórki”.
W Licealiadzie w kategorii dziewcząt i chłopców zwyciężyli wychowankowie I Liceum Ogólnokształcącego w Andrychowie a na drugim miejscu sklasyfikowano uczniów Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej.
W finałach wojewódzkich nasz powiat reprezentować będą zespoły, które zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

Zawody zorganizował Powiat Wadowicki w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Najlepsze drużyny otrzymały puchary i dyplomy ufundowane przez Zarząd Powiatu w Wadowicach.