Aktualna sytuacja epidemiczna w powiecie wadowickim

Wydział Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Wadowicach informuje, iż w związku z decyzją podjętą przez Ministerstwo Zdrowia Powiatowe Stacje Sanitarno Epidemiologiczne nie będą przekazywać informacji na dotychczasowych zasadach. Wszelkie dane o zakażeniach wirusem Covid-19 do poziomu powiatu dostępne będą na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

Przypominamy, że podstawowym środkiem ochronnym przed koronawirusem jest właściwe mycie rąk. Niezwykle istotne jest unikanie bezpośredniego kontaktu z innymi osobami, ewentualnie zachowanie odpowiedniej odległości, a najlepiej niewychodzenie z domu.

Osoby, u których występuje duszność, gorączka, kaszel, czyli objawy sugerujące możliwość zarażenia się niebezpiecznym wirusem proszone są o kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu.

Kontakt z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną poprzez całodobową infolinię telefoniczną + 48 222 500 115.

Całodobowa infolinia dla obywateli w sprawach kwarantanny i zdrowia: +48 222 500 115 oraz 800 190 590.