40 lat minęło

40 lat minęło

 Dom Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Izdebniku już od 40 lat służy potrzebującym. Został powołany do życia 1 września 1972 roku decyzją Urzędu Wojewódzkiego Wydziału Zdrowia w Krakowie. Ostatnie lata to systematyczna poprawa standardów placówki. Nic dziwnego, że 6 września 2012 r. na uroczystościach jubileuszowych zjawili się liczni dostojni goście z Senatorem Andrzejem Pająkiem, Starostą Jackiem Jończykiem oraz Przewodniczącym Rady Powiatu Józefem Łasakiem na czele.
Obchody 40 – lecia rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. św. Małgorzaty w Izdebniku w intencji byłych i obecnych pracowników oraz podopiecznych izdebnickiego DPS-u.
Tego dnia wszyscy chętni mogli naocznie przekonać się o zmianach jakie zaszły w ostatnim czasie w placówce. Wspomniał o tym również dyrektor placówki Tadeusz Giżycki, który w krótkich słowach przybliżył zebranym historię DPS-u. Przez te 40 lat w placówce przebywało łącznie 280 pensjonariuszek.
Starosta Jacek Jończyk podkreślił, że DPS w Izdebniku jest jedną z najlepszych tego typu placówek w Powiecie. Podziękował pracownikom za ich ciężką pracę oraz wszystkim, którzy pomagali i pomagają dalej placówce na czele z poprzednimi władzami Powiatu.
Senator Andrzej Pająk zwrócił uwagę, że pracownicy DPS-u to ludzie zainspirowani do czynienia dobra, dzięki którym osoby dotknięte przez życie mogą otrzymać dużo dobra.
O znakomitej pracy z pensjonariuszkami zebrani przekonali się zebrani oglądając występ zespołu "Znaki zodiaku". Program "W naszym domu" został specjalnie przygotowany na ten jubileusz. Część oficjalną obchodów zakończył występ Kingi Stawowy i Andrzeja Koska, którzy zaprezentowali kilka znanych arii operowych oraz klasyków muzyki popularnej.