3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Dziś (3 grudnia) obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, ustanowiony w 1992 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych.
W tym szczególnym dniu osobom z niepełnosprawnościami oraz ich rodzinom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, odwagi i siły w pokonywaniu przeciwności losu, a także inspiracji i motywacji do realizacji wszystkich planów i marzeń.
Dziękujemy, że uczycie innych bezinteresownej miłości, otwartości na drugiego człowieka i wdzięczności nawet za małe rzeczy.
Słowa uznania kierujemy również do wolontariuszy oraz pracowników instytucji i organizacji pozarządowych z naszego powiatu, działających na rzecz osób niepełnosprawnych. To często dzięki Państwu osoby te mogą uczyć się, pracować, realizować swoje pasje czy zwiedzać świat. Dziękujemy za Waszą pracę i serca otwarte na potrzeby innych.
Wszystkich serdecznie pozdrawiamy!

Przewodnicząca Rady Powiatu w Wadowicach – Zofia Kaczyńska